Blog

150 років тому народився Анрі Тулуз-Лотрек

 

Сьогодні зранку, прокинувшись, я зрозуміла, що забула привітати мого друга з днем народження. І от тепер думаю, якщо він вже минув позавчора чи вчора, я не знаю як краще це зробити.

Але проте  зранку Гугл мені нагадав, що сьогодні уродини  Анрі Тулуз-Лотрека. Такі от реалії.

Щодо Лотрека, то спочатку в мене з*явилася книжка про паризьку школу живопису, яку я прочитала у захваті за пару днів. Там був такий особливий світ – вуличок Монмартру, всіляких кабаре, кафе-шантанів і чогось такого, що я вжитті ніколи не бачила, але б дуже хотіла. І багато різних світлинок і репродукцій. Тоді про Париж навіть мріяти було ніколи.

Уявляєте, що було зі мною, коли я випадково, кружляючи львівськими вуличками, натрапила на чудову виставку плакатів  Тулуз-Лотрека? Витягти мене звідти було неможливо. Там були навіть реклами обгорток шоколаду і пудри для жінок.

Далі був Париж з музеем д*Орсе, і я вже прочитала купу книжок на цю тему, і все ж читати і бачити на власні очі – це як кажуть в Одессі – дві великі різниці. Отже картини Тулуз-Лотрека і  його життя – це мій Париж, який я не уявляю без імпресіоністів, арт-нуво і аромату свіжих булочок.

Дуже мрію, щоб мене колись занесло на південь Франції  у Альбі, де є його музей.

 

This Post Has 0 Comments