Blog

Бетмен, що завжди повертається

Як добре, що до нас доїхав харківський проект «Іона» з лекціями  Бориса Філоненка «Коротка історія коміксу».

Як на мене, це – чудова тема і чудовий формат, хіба що  трохи не звичний .

Так от про цікаве, що я дізналася. Виявляється, що малюнки, які  ілюструють різні аспекти життя людини, з*явилися страшенно давно, такі штуки весь час трапляються в музеях, просто в голові не спрацьовує думка, що це комікс.  Є навіть древні комікси про життя  Ісуса Христа.

А ще раніше я не знала, що Бетмен є сучасником Гітлера і Сталіна.

Існує  комікс часів нацизму  про те, як він прилітає і забирає Гітлера, (от би й зараз декого забрав!)

Багато чого , звісно, вигадали американці, але суттєво, що комікс як явище, все ж походить з Європи, і це розвіює доволі розповсюджений міф.

Найбільш відомий  комікс усіх  часів і народів, – це пригоди так званих funny animals, а по-нашому – вічні побігеньки Тома з Джері, або у радянській версії «Ну постривай!». У колах поціновувачів є  відома парочка з мишею на ім*я Ігнатс, що не може сидіти спокійно, тому створює проблеми.

Думаю, що якщо хочете написати й намалювати комікс, маєте вигадати двох героїв, один з яких буде настільки розкутий,  як божевільна миша Ігнатс,  що  тупо жбурляє шматок цегли у голову мирному коту. Є комікси – будинки, з багатьма поверхами, є зі складним сюжетом, намальованим як пост зі стрілочками, і тут  ви будете довго розплутувати що за чим відбувалося..є папки-набори з брошурами, що пов*язані між собою, навіть є газети, що видані у тому уявному світі.

Отже, комікси  – це дуже цікаво, красиво, бо малюють їх справжні профі, місцями андеграундно і дуже стильно . Мене просто захопив  дивовижний мальований світ  Роберта Крамба. У будь-якому разі комікси – це окремий напрямок  мистецтва десь на перетині з поп-артом і сюреалізмом, що заслуговує уваги.

Якби я мала запасне життя, я б точно почала збирати  комікси, а може і у цьому ще не пізно, хто зна? J

This Post Has 0 Comments