Blog

Бенксі

Це найкрутіше , що я побачила останнім часом. Спочатку подивилася «Exit Throw The Gift Shop»(2010), режисером якого є геній стріт-арту  Роберт?Бенксі, точного імені і як він виглядає ніхто не знає, навіть вікіпедія. Його вибір – залишатися у цьому світі інкогніто, і мабуть, він має рацію.  З одного боку  – це небажання контактувати з британською поліцією, бо графіті й досі є напівлегальним мистецтвом. З іншого, можливо, це є частиною піару. Я думаю,  тут людина, чиї твори продаються на Сотбіс за сотні тисяч фунтів, звичайно,  кокетує. Пишуть, що на показ свого фільму, котрий номінувався на гран-прі Канського фестивалю, він прийшов, але знов у такому вигляді, що обличчя ніхто розгледіти не міг.
На офіційному сайті Бенксі http://banksy.co.uk/out.asp викладено відео, де він вдається до чергового фокусу, навмисно, без жодних попереджень, доручає старенькому крамарю з Централ-парку продавати свої оригінальні роботи за 60 доларів. Пересічні американці, не знайомі з роботами Бенксі, йдуть повз, звичайна молода жінка купує дві картини зі знижкою у 50%, потім ще хтось випадковий. За весь день вторговується 450 доларів. Таким чином ми бачимо, що споживачі масової культури у більшості цінують і купують те, що їм скажуть, те, що вважається мистецтвом, і ніхто не знає насправді що ним об*єктивно є. Якщо ви не знавець мистецтва, чи зможете ви відрізнити Пікасо від підробки? І чим кращі його картини від робіт Бенксі, розвішаних ним самим таємно від музейної охорони між визнаними шедеврами у Луврі?
Питань виникає багато, можливо тому нам і цікавий Бенксі. І ще я  заздрю його свободі так думати, бачити і малювати. «Граффити побеждает прочие виды искусства, потому что становится частью города, инструментом ориентирования. Типа: «Я буду ждать тебя в том пабе, где через дорогу эта стена, на которой нарисована обезьяна с бензопилой»(Бенксі)

This Post Has 0 Comments