Blog

Виживуть тільки коханці

Мабуть недарма про  останню  стрічку Джима Джармуша багато хто мені прожував всі вуха, бо суботнього вечора  я все ж дісталася до її перегляду. І кажу вам, що тепер буду навертати у мою віру усіх, хто цього ще не бачив.

Отже почнімо зі снігу, що випав вчора. Він просто змінив  місто на  декорацію у стилі пост-панку,що так надихає Джармуша. Білий сніг і біле  волосся Тільди Суїнтон на тлі захаращених інтер’єрів , апокаліптичний саунд-трек від  «SQURL»  під кружляння сніжинок і нічні міста, що окремо є героями вже класичного фільму «Ніч на Землі». Готичненько, як каже один мій знайомий. Пригадувала «Мерця», з якого для мене почався Джармуш, з гітарними рифами Ніла Янга, і ще улюбленим фінтом режисера робити пейзажі продовженням розмови, що нібито вже скінчилася, але ж ні – все триває, і тримає глядача до останнього.

Натомість гарні кіна завжди про щось таке, що красиво минає в нас на очах. «Only Lovers Left Alive» розповідає, яким тягарем є вічне життя, вампіричненько таки, не зважаючи на окремі негаразди. Занедбаний Детройт, погодьтеся, мабуть, не найвдаліше місто для безхмарного існування, хоча так само, як і вузькі брудні вулички Танжеру. Стрічка напхана алюзіями і недомовками, від чого свого шарму не  втрачає, скоріш навпаки, примушує глядача добряче покопирсатися у тих ребусах. Мене посмішив Apple у руці героїні Тільди Суїнтон, бо вона ж Єва, ну а він – зрозуміло, що Адам. Велкам до  чарівного глобалізованого світу!

Коротше, я вже поставила цю фільму на поличку «май фейворіт», і вам теж дуже раджу. І при нагоді ще знайти саундтрек  від власне джармушового  «SQURL»  та фантастичної  Yasmin Hamdan, що з’являється у кадрі наприкінці блукань Єви та Адама Танжером.

А я  йду шукати вірші Едгара-Алана По англійською, бо знов таки, вже вуха не витримують.

І ще – завтра вже зима, тому маю вибирати собі новий плей-лист. Вагаюся між «усіма Deep Purple»  або  « усіма Led Zeppelin».

This Post Has 0 Comments